Logitech MX Brio 4K Web Kamerası Tanıtıldı

Logitech, Brio 4K web kamerasının halefi olan MX Brio modelini duyurdu. İşte, Logitech MX Brio özellikleri ve fiyatı.

Logitech MX Brio kullanıcılara daha fazla ayrıntıya sahip daha büyük bir sensör, iyileştirilmiş düşük ışık performansı, özel bir Gösteri Modu, yapay zeka yetenekleri ve diğer iyileştirmeler sunuyor.

Başta da belirttiğimiz gibi MX Brio, 8,5 MP çözünürlüğe ve f/2,0 diyafram açıklığına sahip büyük bir sensöre sahip. Ürün, 4K 30 FPS veya 1080 60 FPS’de video işleyebiliyor. Logitech, sensörün Brio 4K’ya göre yüzde 70 daha büyük piksellere sahip olduğunu ve bunun özellikle düşük ışık koşullarında çok daha iyi görüntü kalitesi sağladığını söylüyor. Ayrıca şirket, “iki kata kadar daha iyi yüz görünürlüğü” için imajınızı yapay zekayla geliştirmeyi vaat ediyor.

Yapay zeka ayrıca web kamerasının sesleri bastırmasına da yardımcı oluyor. Web kamerası gürültüyü azaltmak ve başkalarının sizi net bir şekilde duymasını sağlamak için iki ışın oluşturan mikrofonla birlikte çalışıyor.

Logitech MX Brio’yu pozlamayı, renk tonunu, canlılığı, görüş alanını ve diğer birçok ayarı ayarlamanıza olanak tanıyan şirketin Options Plus yazılımını kullanarak özelleştirme şansına da sahipsiniz.

Ürünün diğer özellikleri arasında yerleşik gizlilik kapağı yer alıyor. Bu sayede web kameranızı kullanılmadığı zaman fiziksel olarak kapalı tutabilirsiniz. Ayrıca, masanızdaki bir şeyi sergilemek için web kamerasını aşağı doğru eğebiliyorsunuz. Logitech buna Gösteri Modu adını veriyor. Bunun için web kamerasının monitörünüzden düşmesini önlemek için montaj yerini yapışkan bir şeritle sabitlemeniz gerekecek. Bu arada artık Windows Hello desteğinin sunulmadığının da altını çizelim.

MX Brio; macOS, Linux, ChromeOS ve Windows ile çalışabiliyor ve çıkarılabilir bir USB-C kablosu kullanılarak bağlanıyor.

Logitech MX Brio Fiyatı ve Çıkış Tarihi

MX Brio, Logitech web sitesinde 199,99 dolar fiyat ile satışa sunuldu. Renk seçenekleri arasında Soluk Gri, Grafit ve Siyah yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x